Αγαπητοί Γονείς:

Βρισκόμαστε σε  μια κρίση, οικονομική, περιβαλλοντική και κοινωνική. Και δυστυχώς δεν έχουμε την πολυτέλεια και τον χρόνο να περιμένουμε κάποιον να μας βγάλει από αυτήν. Αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι να κοιτάξουμε στον καθρέφτη και να συνειδητοποιήσουμε πως εμείς μπορούμε να κάνουμε τη διαφορά, τόσο στην δική μας κοινωνία όσο και στις υπόλοιπες. Εμείς μπορούμε να επιφέρουμε την αλλαγή.

Το Σχολείο μας ,στην προσπάθεια του να προσφέρει, αλλά και να ευαισθητοποιήσει μαθητές και γονείς προς την κατεύθυνση αυτή, συγκεντρώνει ΤΡΟΦΙΜΑ ΚΑΙ ΕΙΔΗ ΠΡΩΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ για την Κιβωτό Του Κόσμου.

Εκτός από τα παιδιά μας, υπάρχουν χιλιάδες παιδιά που στερούνται πέρα από το σημαντικότερο αγαθό,την οικογένεια, ακόμα και τα βασικά για την επιβίωση.

H συλλογή των συγκεκριμένων ειδών θα ξεκινήσει τη Δευτέρα 29 Νοεμβρίου και θα ολοκληρωθεί την Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2019.

ΤΑ ΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ :

🌾 Όσπρια (φακές, ρεβίθια, φασόλια)
🍚 Ρύζι-Μακαρόνια
🍪 Μπισκότα, κριτσίνια
🥐 Τσουρεκάκια, κρουασάν
🍯 Μέλι
🍍 Χυμοί (ατομικές συσκευασίες)
🍵 Τσάι
🥛 Γάλα εβαπορέ, Λάδι